فلسفه آرامش یافتن در ماساژ

براستی چرا تکنیک های ساده ماساژ اینقدر در افزایش آرامش انسان نقش دارد . دلیل آن بسیار ساده است .آدمی از جسم و روان تشکیل شده است و بدون یک کدام از این موارد دیگر نمی توان انسان کاملی بود . هزاران سال است که اساتید از دوران کهن تا پزشکان امروزی به ارتباز تنگاتنگ جسم و روان اشاره داشته اند و این دو را از هم جدا نمی سازند . بسیاری از امراض و اتفاقات روانی ما از تحت  فشار قرار دادن جسم مان به وجود می آیند و در مقابل فردی که روان نا آرامی داشته باشد هیچ علم و تجهیزات پزشکی نمی تواند جسم را از گزند آسیب های طولانی مدت آن دور نگه دارد ... از این روست که ماساژ با قابلیت های بسیار خاص خود می تواند جسم را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و تعادل خدادای و طبیعی آن را برگرداند ... 

آرامش یافتن در ماساژ

جالب است که بدانید ماساژ قدمتی هزاران ساله دارد به طوری که در کتاب امپراتور زرد که پایه طب سنتی چینی است که مربوط به 2700 سال پیش میباشد از ماساژ به عنوان روشی برای رسیدن به آرامش و رفع خستگی یاد شده است.شاید بد نباشد که بدانید که ماساژ میان رومیان و مصریان باستان بسیار رواج داشته است. 
به طور کلی می توان گفت ماساژ هنر شفا بخش باستانی است که بر روی دستگاه های بدن فواید بسزایی داشته و موجب آرامش و تسکین دردهای عصبی و گرفتگی های عضلانی می گردد و با تشدید جریان خون فشار وارد بر رگ ها و سیاه رگ ها را کم کرده و از ناراحتی های قلبی می کاهد. هم چنین ماساژ پا یکی از کهن ترین انواع ماساژ بوده که حدود پنج هزار سال قبل در چین ابداع شده است. ماساژ ساق پا گردش خون در پاها را بهبود بخشیده و به جلوگیری از گشاد شدن سیاه رگها کمک می کند. 
شاید جالب باشد که بدانید بقراط حدود 400 سال قبل از میلاد ضرورت استفاده از ماساژ را به عنوان یک درمان، بخصوص در درمان آسیب های ورزشی و جنگی به پزشکان توصیه می کرد. 
جالب است که بدانید امروزه ماساژ بشدت علمی شده است به طوری که بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران سرشناس ماساژور مخصوص خود را دارند. 

بعضی از فواید ماساژ: یک فرد در تمام ادوار زندگی اعم از دوران طفولیت، رشد، بلوغ و کهنسالی قابلیت بهره مندی از فوائد ماساژ شامل، افزایش ضریب هوشیاری و تفکر، افزایش اعتماد به نفس و تمرکز، بهبود جریان خون و لنف، افزایش قابلیت ارتجاعی بافت های بدن، تقویت سیستم عصبی و ایمنی بدن، تسکین و بهبودی درد و گرفتگی های عضلانی ناشی از آسیب های ورزشی، جراحی و تصادفات، افزایش قابلیت جذب غذا و نهایتاً خواب آرام را دارد. استرس، کمر درد، اضطراب، سر درد، بی خوابی و بی اشتهایی، آرتروز و ... تنها نمونه های کوچکی از بیماری هایی هستند که از طریق ماساژ قابل بهبود و حتی درمان می باشند. در آموزه های ماساژ تایلندی، ماساژور با عنصر "رحم و شفقت" کار خود را آغاز، با عنصر "عشق و محبت" ادامه و در نهایت عناصر "شادی و تعادل" را برای انسان به ارمغان می آورد. ماساژ درمانی یک روش موثر برای درمان بسیاری از بیماری ها و تسکین درد هاست و در عین حال که ساده است می تواند به سلامت پایدار و شادابی شما بیانجامد. ماساژ درمانی امروزه یک عمل بهداشتی آرام بخش شناخته شده است و دانشمندان با انجام آزمایشاتی روی هزاران داوطلب دریافتنند حتی موثر تر از قرص ها نیز عمل کند و هنگام استراحت باعث می شوند مواد سمی بدنتان با سرعت بیشتری از بدنتان دفع شوند.ماساژ گره های چوبی حبس شده در اندام ها را باز نموده و سبب جریان آزاد مایعات در بدن می شود و درد های ناشی از جراحی ها را نیز کاهش می دهد.