ماساژ در تهران

ماساژ و اسپا در ایران قدمت دیرینه دارد.ایران جزء سرزمین هایی بوده که اساتید و اطباء از فنون مالشی برای درمان امراض بهره می بردند .یکی از قدیمی ترین اسپا های دنیا در ارومیه کشف شده که فضایی نمکین دارد و برای سرویس های ماساژ با خاصیت درمانی استفاده میکردند . در مِیان ملل و اقوامی که در گذشته از ماساژ به شکل وسیع تری استفاده می کردند میتوان از مصری ها، ایرانیان، یونانیان، چینی ها و ژاپنی ها نام برد و همین طور از بین دانشمندان و اطباء قدیمی که از تکنیک های ماساژ استفاده می کردند می توان به "بقراط" و "ابوعلی سینا" اشاره کرد. بقراط به نتایج سودمند مالش و ماساژ در تأمین و بازگرداندن نیروی عضلانی افراد ناتوان تا حدی پی برد و برای درمان بعضی از عوارض مفصلی و عضلانی از این روش ها استفاده نمود. 

نمونه های زیر بخشی از کاربردهای ماساژ در در زمان باستان نشان می دهد: 
•    بقراط (460 - 380 قبل از ميلاد) از ماساژ آرام، بعد از جا انداختن شانه استفاده مي‌كرد.
•    ابوعلي سينا (1037 - 980) ماساژ را براي پخش كردن مواد زائدي كه در عضلات تشكيل شده توصيه مي‌كردكه باعث رفع خستگي مي‌شد.

امیدواریم که مانند دیگر نقاط جهان که از علوم و فنون ماساژ در رشته گوناگون مانند صعنت گردشگری و سلامت ،پزشکی درمانی ، تفریحی و .... استفاده های گسترده ای می شود در این نیز با وجود امکانات و کارشناسان حرفه ای این رشته بهره بیشتری ببریم . 

ماساز در ایران

 

 

درحال بارگذاری...
درحال بارگذاری...